Сабақ: қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: Шұбарағаш ОМ |
||||||||||
Күні: 26.11.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні: Амерханова З.С. |
||||||||||
Сынып: 10Т2 |
Катысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Адам мен табиғат. №9 |
||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
10.2.2.1 ғылыми-көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп, монолог және диалог құрау, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып, тыңдаушыға әсер ету; |
||||||||||
Сабақ мақсаттары: |
Ғылыми-көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп, монолог және диалог құрайды, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып, тыңдаушыға әсер ете алады; |
||||||||||
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Теңіз, айдын, дауыл, құм дауыл, шөккен кеме, экология, экологиялық апат, ұлттық экология |
||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім: |
Аралдың экологиялық проблемалары, Арал теңізінің жағдайы, Арал теңізі – бүкіләлемдік проблема т.б. |
||||||||||
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: Қадір Мырзалиевтің «Аралым» өлеңінің мазмұнын біледі, қосымша мәтіндермен танысады, оқып негізгі идеясымен танысады Оқушылардың көбісі: Қадір Мырзалиевтің «Аралым» өлеңінің және ұсынылған мәтіндердің мазмұнындағы проблемаларды санамалап айта алады, қазіргі өмірмен байланысын таба алады, дәлелдер келтіре отырып, таратып айтып бере алады Оқушылардың кейбірі: Қадір Мырзалиевтің «Аралым» өлеңін жатқа біледі, өлеңде және берілген мәтінде көтерілген мәселеге өз пікірі мен көзқарасын сыни тұрғыдан білдіре алады, өзіндік тұрғыда мәселені шешу жолдарын көрсете алады. |
||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы, география, математика |
||||||||||
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Презентация, интернет желісін қолдану, Арал теңізіне қатысты мәліметтерді слайд бойынша түсіндіру т.б. |
||||||||||
Сабақтың барысы: |
|||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||
Қызығушылықты ояту |
|||||||||||
8 минут
|
Қызығушылықты ояту мақсатында төмендегі суреттерді тамашалатып, оларға тиісті смайликтерді жабыстыртып, оның себебін анықтату арқылы белгілі бір ой тудырту, балалардың көзқарасы мен пікірлерін тыңдау.
|
|
|||||||||
2 минут
10 минут
17 минут |
Тыңдалымалды тапсырма: Сөздікпен жұмыс, аңдатпа Теңіз – айдын Бұлттарды сүзген – бұлттарға жеткен Жоқ айбының – жоқ күшің, қайратың Шөккен – батқан Дауыл жеккен – дауылмен қатар жүзген Толар ма ауыл жағаға? – жағасына ауыл келіп қонар ма? Бағалау критерийі
Тыңдалым тапсырмасы:
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:
Кері байланыс
|
|
|||||||||
3 минут
|
Рефлексия
Үй тапсырмасы: Арал теңізінің қазіргі таңдағы жай-күйі туралы мәлімет жинап келу |
|
|||||||||